A közlés szerint legalább egy Block-I típusú légelhárító lézerfegyverrendszert telepítenek az év végéig, és még többet a következő években. Az ügynökség közleménye szerint a Block-I rendszer képes precíziós támadások indítására kisméretű drónok ellen.
A helyi Hanwha Aerospace cég által kifejlesztett rendszerból egy lövés mindössze 2000 dél-koreai vonba (1,45 dollárba) kerül.
Egy neve elhallgatását kérő tisztségviselő elmondta, hogy az észak-koreai drónok komoly fenyegetést jelentenek országa biztonságára, ezért döntöttek amellett, hogy mihamarabb lézerfegyverekkel biztosítják a dél-korai légteret.
Megjegyezte, hogy más országok, például az Egyesült Államok és Izrael, megelőzik Dél-Koreát a lézerfegyver-technológiában, viszont ezek az országok elsődlegesen olyan nagyteljesítményű lézerfegyvereket fejlesztenek, amelyek képesek ballisztikus rakétákat is lelőni. Dél-Korea reméli, hogy ő is képes lesz ilyen rakétaelhárító lézerfegyverek kifejlesztésére a jövőben – jegyezte meg.
A tisztségviselő azt mondta, hogy a fegyverrendszer 2022-2023-as tesztjei sikeresek voltak. Li Ilvu, a dél-koreai Korea Defense Network szakértője szerint viszont kétséges, mennyire képes Dél-Korea hatékonyan használni lézerfegyvereit, mivel légvédelmi radarrendszerei nem elég fejlettek ahhoz, hogy megfelelően észleljék az észak-koreai drónokat.
Elmondta, hogy a lézerfegyver hatótávolsága viszonylag rövid, így a nagy teljesítményű mikrohullámú fegyverek hatékonyabbak lennének abban az esetben, ha egyszerre nagy számú ellenséges drón repül be az ország légterébe.