Az első pilóta a Diadalívet választotta
1919. augusztus 1-jén díszszemlével ünnepelték az antant győzelmét Párizsban. Eredetileg úgy tervezték, hogy vadászgépek repülnek majd el a Champs Elysées-en vonuló csapatok fölött. A kijelölt pilótáknak azonban nem volt szerencséjük, mert a hadvezetés úgy döntött, ők is inkább a földi menetben vonuljanak fel a nézők előtt, nem pedig a levegőben. Ez annyira sértette a francia pilóták önérzetét, hogy bosszút forraltak, és kitalálták a saját ünnepségüket: egy gépnek át kell repülnie a Diadalív alatt. Az első számú pilóta Jean Navarre volt, aki 12 győzelmet aratott a háborúban. Navarre azonban gyakorlás közben lezuhant és meghalt. Így Charles Godefroy vállalkozott a feladatra.
A pilóta egy újságíró barátja kíséretében többször terepszemlét tartott a Diadalívnél, a repüléseket pedig messze Párizstól, Dél-Franciaországban, a miramasi viadukt alatt gyakorolta.
A nagy nap augusztus 7-én következett el. Godefroy egy Nieuport 27 típusú vadásszal reggel 07:20-kor szállt fel egy közel repülőtérről. Kétszer körberepülte a Diadalívet, majd eltávolodott, és visszafordult. Az Avenue de la Grande-Armeé-n közeledett, lenyomta a gépet majdnem talajszintre és mesteri eleganciával keresztülrepült a Diadalív nyílásán.
A nyílás szélessége 14,5 méter, a gép fesztávja 8,2 méter volt, tehát sok hely nem maradt a szárny két vége mellett.
Mivel az összeesküvők két filmkamerát is vitték magukkal, megmaradt az utókornak a szenzációs mutatvány.
A francia hadvezetés formálisan nem büntette meg a pilótát, de nyomatékosan javasolták neki a leszerelést. Godafroy Aubervilliers-benn borászatot alapított, és nem repült többé. A kormány betiltotta a mutatványáról készült felvételek sugárzását.
62 évvel később, 1981-ben megismételte ezt a kockázatos repülést egy francia oktató, Alain Marchand egy SOCATA Rallye géppel. Az ő repülését is felvették, a felvétel rossz minőségű, de jól látszik rajta, milyen alacsonyan érkezett Marchand a Diadalívhez.
A pilótát 5 ezer frankra büntették.