Macskákkal látogatható egy múzeumi táralt Kínában

by admin



A július 18-án megnyíló és egy évig látogatható egyiptomi tárlaton több mint 

780 értékes kulturális relikviát tekinthet meg a közönség az ókori Egyiptom különböző korszakaiból. 

Kínának ez az első együttműködése az egyiptomi kormánnyal, és az egyiptomi műkincsek több mint 95 százalékát először állítják ki Ázsiában – írja Shanghai Daily.

Számos lelet az egyiptomi Szakkarában található, egykor Básztet macskaistennőnek szentelt Bubásztisz régészeti lelőhelyről származik. 

Az ókori Egyiptomban Básztet macskaistennőt a védelmezés és spiritualitás szimbólumának tekintették

 – emlékeztetett Csu Hsziaopo, a múzeum kurátora. Hozzáfűzte, hogy az ókori macskaistennő imádata időn és téren is átívelve találkozik most a kínaiak macskák iránti szeretetével.

A tíz kivételes alkalommal esténként legfeljebb 200 cicát engednek be gazdáikkal a múzeum kiállítására. 

A múzeum állatorvosokat, egy orvosi készenléti járművet és különböző kényelmi eszközöket, köztük macskahordó dobozokat és kisállat-babakocsikat is biztosít a látogatók számára.

Minden macskás estét követően az egész múzeumot fertőtlenítik – ígérték a kiállítás szervezői, akik szerint ez lesz a világ első, cicákkal látogatható múzeumi tárlata.

A China Daily szerint a kiállítás alatt a látogatók kedvenceikkel fotózkodhatnak a Saqqara titkai kiállítóterem speciálisan kialakított Cat Temple területén. A résztvevők egy exkluzív, személyre szabott „Meow Night” limitált kiadású hűtőmágnest is kapnak.

Egyiptomban az állatoknak, köztük a macskáknak különös kultusza van. Az ókori Egyiptomban a háziállatokat a gazdáikkal együtt helyezték örök nyugalomra. A korban emellett a bemutatott állati áldozatok sem voltak ritkák, ami a becslések szerint 

több mint 70 millió állat mumifikálódásához vezetett.

 Lapunk néhány éve beszámolt róla, hogy egy ősi, csaknem 2500 éve elpusztult macskamúmia vizsgálata során a kutatók meglepő felfedezést tettek. Számítógépes tomográfia (CT) vizsgálatot végeztek, és az egyfajta röntgenfelvétellel meg tudták világítani a múmia belsejét anélkül, hogy kinyitották volna azt. Ekkor kiderült, hogy a több mint 2 500 éve elpusztult cica ugyanis nem volt egyedül. Ehelyett a kis koporsó három mesterségesen konzervált macska részleges maradványait őrizte meg.

 



Source link

You may also like

Leave a Comment