Martin Scorsese Viharsziget című alkotása az olasz származású rendező egyik legcsavarosabb mozija, pedig már a legelején kulcsfontosságú jeleket csepegtet a nézőknek. A LADbible most ismertette az rendezőzseni egyik legbeszédesebb húzását, ami könnyen lelőhette volna a poént már a film elején.
A Leonardo DiCaprio és Mark Ruffalo főszereplésével készült 2010-es thrillerben Teddy Daniels-t (DiCaprio), egy amerikai rendőrbírót és társát követhetjük nyomon, akik egy eltűnt páciens után nyomozva érkeznek egy magasan őrzött intézetbe. Ezen a világtól elzárt, Massachusetts állam partjainál fekvő kis szigeten egy elmegyógyintézetben tartják fogva az Egyesült Államok legveszedelmesebb elmebeteg bűnözőit. Bár a film történetét tekintve nem tűnik túl eredetinek, mégis egyre jobban bevonzzák az események a nézőt, valamint kapnak benne egy elképesztő csavart is Scorsese jóvoltából.
Ugyan emlékfoszlányok formájában kapunk utalásokat az amerikai marshall múltjára, de csak a végén tudhatjuk meg, hogy valójában ő maga is egy beteg; olyasvalaki, akit azután küldtek oda, hogy megölte a feleségét, miután egy szörnyű eseményt élt át. Mint kiderül, az egész eltűnt beteg-ügy csak egy olyan fantazmagória, amit Teddy talált ki, hogy segítsen neki feldolgozni a családja elvesztése okozta traumát. Kezelőorvosa egy utolsó kísérletként, hogy segítsen páciensének emlékezni arra, ki is ő valójában, úgy dönt, hogy az egész személyzettel belemegy a nyomozó téveszméibe, hátha az segít neki elfogadni a valóságot.
Az érdekesség, hogy Martin Scorsese rendező már az alkotása legelején elejtett egy fontos utalást, amiből következtetni lehet arra, hogy valami nincs rendben a rendőrbíróval. Ahogy haladunk a cselekményben, kezdhetünk rájönni néhány dologra: az ″eltűnt″ Andrew Laeddis például Edward Daniels anagrammája, az az Teddy neve. Ugyanakkor a legkézenfekvőbb jel mégis az volt, hogy
a folyton dohányzó nyomozónál sosem volt kéznél egy öngyújtó, így mindig valaki más gyújtotta meg neki a cigijét.
Nos, jól sejti, hisz ez azért van, mert a szigeten kezelt betegek nem hordhattak magukkal semmilyen veszélyes tárgyat, így persze öngyújtót sem. Ez a visszatérő elem nagyon ügyesen lett jelentéktelennek beállítva, pedig nagyon is árulkodó.