Premier League: Alexis Sánchez büntetőjével nyert az Arsenal – videóval

A Premier League 22. fordulójában az Arsenal odahaza fogadta a Burnley együttesét. Az Ágyúsok az 59. percben szerezték meg a vezetést, ekkor Özil szögletrúgását követően a Shkodran Mustafi fejelt a vendégek kapujába. Nem sokkal később emberhátrányba került a hazaiak, mivel Granit Xhaka belépője után, a játékvezető felmutatta neki a piros lapot. A 93. percben büntetőhöz jutott a Burnley, amit Andre Gray értékesíteni is tudott. Sok Arsenal drukker már elindult ugyan hazafelé, ám ekkor még nem volt vége a találkozónak. A 98. percben Laurent Koscielnyt fejbe rúgták, így tizenegyest fújt a játékvezető az Arsenal javára. A büntetőt Alexis Sánchez belőtte, így a végén mégis csak a hazai szurkolók örülhettek.

Arsenal–Burnley 2–1 (Mustafi 59., Sánchez 98. -büntetőből, ill. Gray 93. -büntetőből)