Ötöt vágott a Barca a Las Palmasnak – videóval!

A spanyol bajnokság 18. fordulójában a Barcelona 5-0-ra győzött a a Las Palmas ellen. A katalánok eléggé tartalékos összeállításban léptek pályára, hiszen Iniesta, Piqué, Rakitic, Sergi Roberto és Neymar sem kapott helyet a kezdő tizenegyben. A 14. percben szerezte meg a Barca vezetést, ekkor André Gomes középre adása után Luis Suárez a rövid sarokba vágta a labdát. A második játékrész elejéig nem született újabb gól, ekkor Rafinha beadása után Messi pofozta a játékszert a kapuba.

Az 57. percben Suárez duplázott, majd két minutummal később Arda Turan is betalált. A kegyelemdöfést a 80. percben a jobbhátvéd, Aleix Vidal vitte be az ellenfélnek, amikor is 11 méterről a kapu hosszú sarkába lőtte a labdást. A Las Palmas kapusa, Javi Varas az egész találkozón remekül védett, és nagyban hozzájárult ahhoz,, hogy végül nem lett kétszámjegyű a különbség.

Barcelona–Las Palmas 5–0 (Luis Suárez 14., 57., Messi 52., Arda Turan 59., Aleix Vidal 80.)