A marseille-i csoda: A félidőben még 0-4 volt az állás, ám a végén mégis a hazai csapat nyert

1998. augusztus 22-én kisebb csodának lehettek szemtanúi azok, akik kilátogattak a Vélodrome stadionba, hogy megtekintsék a Marseille – Montpellier francia bajnoki összecsapást. A vendégek játékosai az első pillanattól kezdve odatették magukat és már a 34. minutumban 0-4-et mutatott az eredményjelző. Az első játékrészben további találat nem született, így a hazaiak vezetőedzőjének, Rolland Courbisnek valamit sürgősen ki kellett találnia, hogy felrázza a teljesen formán kívül játszó labdarúgóit.

Az eredményjelző a félidőben 0-4-et mutatott, ám a lefújást követően mégis a hazaiak örülhettek

A fejmosás sikeres volt, hiszen a publikum egy teljesen más csapatot láthatott futballozni a második félidőben. Az edző beküldte a pályára Christophe Dugarry-t és ez nyerő húzásnak bizonyult a részéről. Elindult a marseille-i gólgyártás. Olyannyira, hogy a 83. percben már egyenlő volt az állás és a hazaiak már teljes gőzerővel a győzelmet jelentő találatért küzdöttek. Ez végül sikerült is nekik, mivel az utolsó percben Laurent Blanc tizenegyes góljával 5-4-re megnyerték az óriási izgalmakat hozó találkozót.